Më mbaj mend (për 1 muaj)


Anjeza Qose - Dasma E Motres

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dasma E Motres".
3. Video është e këngës "Dasma E Motres", por nuk këndohet nga Anjeza Qose.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Anjeza Qose - Dasma E Motres  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Muzika & Orkestrimi:

Alban Hoxhaj

Komente

Asnjë Koment

11/06/2019

2019-06-11T14:29:49+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dasma E Motres" kënduar nga Anjeza Qose.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Anjeza Qose i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Denisa Dheskali. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Sot ti po martohesh,
motra ime moj
ky fustan i bardhe moter
kurre mos tna largoje
jemi rritur bashke
o me nje kulace
sado larg te ikesh moter
koken e ke pase

Amanet me le o moter
amanet babane
puthjen qe sja jep ti dote
tja shuaj une prane
Amanet dhe ti o moter atje ku do shkoshe
respekto prinderit e dyte
babane te nderoshe

Ref. O u trashegofshe
me femije u shtofshe
Zoti drit ta befte
atje moj kudo shkoshe

Ska si motra ne kte bote
shoqe zemre, pikez lot
tu befte jeta shend e vere
e lumtur qofsh ti perhere.

Sot ti po martohesh
motra ime moj
ky fustan i bardhe moter
kurre mos tna largoje
Zan mbi zanat ti je bere
nuri bukur cte ka rene
velloja cte paska hije
ti vegim drite miresie.

Ref. O u trashegofshe
me femije u shtofshe
Zoti drit ta befte
atje moj kudo shkoshe

Ska si motra ne kte bote
shoqe zemre, pikez lot
tu befte jeta shend e vere
e lumtur qofsh ti perhere.Më Shumë Këngë Nga Anjeza Qose:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet