Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anjeza Shahini - Nese Dyshon Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  32

Strofa 1
Muzgu i bukur, azgjë nuk premton,
nëse fytyrën s’ma mban në duar/
Sonte e vetme unë do kërcej/
Dua që nata, të m'gjej gëzuar/

Mbremje e zakonshme do jetë kjo/
Nese nuk vjen për t’më takuar/
Ti e di mirë, se ka shumë kohë/
Që zemrën time, e ke fituar/

Ëndrrat kurrë s’ti kam treguar/
Shpesh prej tyre kemi gabuar/
A do t'ketë rikthim në pafajësi?/

REF
Një fjalë të bukur ti e ke/
Tani është koha për ta dëgjuar/
Ti mos ki frikë, se hëna fle/
Dhe shpirtrat tanë jane të zgjuar/
Nëse dyshon se pranë më ke/
Ti pak më fort shtrëngoi duart/
Dy sy të njomur prek atje/
Se dashuria i ka ndriçuar/

Strofa 2
Gjatë e kam pritur këtë mëngjes/
Puthja e parë, për të më zgjuar/
Dua që sot të ndihem princeshë/
Si në përrallat që kam harruar/

Jo ti premtime nuk dua të bësh/
Ndjenja është njëlloj e bekuar/
Sot asnjë fjalë nuk do ketë vlerë/
Nuk do ketë forcë për të treguar/

Ëndrrat kurrë s’ti kam treguar
Shpesh prej tyre kemi gabuar/
A do t'ketë rikthim në pafajësi?/

REF 2x

Muzgu i bukur, azgjë nuk premton,
nëse fytyrën s’ma mban në duar/
Sonte e vetme unë do kërcej/
Dua që nata, të m'gjej gëzuar/

Ëndrrat kurrë s’ti kam treguar/
Shpesh prej tyre kemi gabuar/
A do t'ketë rikthim në pafajësi?/

Muzika- Pirro Çako
Teksti- Olti CURRI


Ky tekst u dërgua nga  amandaAnjeza Shahini
Publikimi: 15/11/2008
Muzika: Pirro Çako
Teksti: Olti Curri
Orkestrimi: Alban Male


Anjeza Shahini - Nese Dyshon
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nese Dyshon".
3. Video është e këngës "Nese Dyshon", por nuk këndohet nga Anjeza Shahini.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Anjeza Shahini:


Komente 0