Poet Anonim Poezi
Poet Anonim

Plaget E Dashuris

Eh,ta dish sa shum te dua!!!
A e din sa e sa her jam zgjuar naten e kam kriju per ty?
A e din sa her per nje merzitje te vogel me lot i kam lag kto sy?
A e din se dita nuk lind e as diell nuk ndricon nqs sms ty nuk te dergoj?
A e din se po sme shkrujte ti nata ska ardh se dielli nuk perendoi?
... A e din qe dhe shiu esht i ngurt para teje e nuk me lag kur jam me ty?
A e din se qielli vrenjtet e lujta vyshket nese merzitemi ne te dy?
A e di?...e din se sa te dua,sesa castet me ty i deshiroj?
A e di se cdo nate ndjej dridhje ndjej munges e them ku je o shpirt te te perqafoj?
A e din sa do ta dhuroja nje puthje nese pran meje do ishe?
A e din se nqs jam me ty gjith boten do kisha e ndoshta dhe ti do e kishe? Jo pra nuk e din. . .ende ka shum per te then,ka shum per te shprehur,shum per te degjuar. . .ateher do e kuptosh nese nje shpirt i bardh i pademtuar me par te mbron me fanatizem brenda saj?te nxjerr anet me pozitive te mundshme,e atyre negative su kushton vemendje.a e di se diku ekziston dikush qe e mban aq fort te fshehur zemren tende..ti di dicka,por serish nuk mjafton. . .duhet kohe ta kuptosh,duhet vemendje ta perceptosh....se din askujt vec meje se cfar je ti per mua,e sme mbetet gje tj vecse te kendoj refrenin "eh ta dish sa shu te dua"!!!

- Poezi nga Poet Anonim


- U dërgua nga Dielli -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 1