Poet Anonim Poezi
Poet Anonim

Tema: Poezi Për Trishtim


Vdekja

Kam deshire qe te vdes per kete dashuri por askush mos ta dije se po vdes per ty Do te vdes per ty askush sdo ta kuptoj se ne jeten tende une me nuk ekzistoj Nese une vdes jeto ti pa shpres se kurrr me goja ime s`te thot Mirmengjes Vdekja eshte nder nese vdes mbi ty dhe nese dora jote mi mbyll keta sy Kur te kuptosh per vdekjen time te varri im mos u afro lerem te qete ne ate bote trupin tim mos e trazo a e kuptove se per ty edhe vdekja nuk me ndali e dhash jeten per kete dashuri kete jete ty ta fali a e kuptove jeten si nje zemer gur une e dhash nje jete per ty e ti mendoje se esht avantur Une su pendova aspak qe per ty humba rinine tash kalbem ne nje varr i vdekur per dashurine....

- Poezi nga Poet Anonim


- U dërgua nga Dielli -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0