Poet Anonim Poezi
Poet Anonim

Babai Ime

si zog i vogel
po rri i vetmuar
rri dhe pres une
babin ate per te takuar

te lutem ty o babi
ti mos u largo se une
jetim nuk jam
zemra per ty me qan,

i pafajshm jam
jam krijese e perendise
se te kam sjelle une ty
lumturi ne shprit,

keto duart e mia
babin ledhatojne
syt e tij te perlotur
si diamant i shkelqejne

ato fjalet e tua une
kurre si haroj

keto fjale te embla
nga zemra ime ty po ti kushtoj
me sy te perlotur
per babin tim po lotoj

- Poezi nga Poet Anonim


- U dërgua nga Dielli -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0