Poet Anonim Poezi
Poet Anonim

Tema: Poezi Për Vëllain dhe Motrën


Vellai

KAM NGELUR SI NJE SHPEND PA KRAH
JAM NJE i vetem pa VLLA.
KAM NGELUR SI JETIM QE SKA LUMTURI
A MO ZOT A KE ZEMER TI?

KAM NGELUR SI NJE LULE e VYSHKUR
KAM NGEL SI NJE OQEAN I NGRIRE
KAM NGELUR PA CATI
JETA IME ESHT PERCAR TANI.

KAM NGELUR SI NJE LODER QE CDO KUSH E PERDOR
KAM NGELUR PA SHPIRT
VEC LOTET MBAJ NE DOR.


KAM NGELUR SI NJE DET
QE NJE FUND NUK e KA
JAM BERE SI NJE SHKEMB
SI NJE NJERI PA KRA.

KAM NGELUR ME NJE SHPRES TE MEKUR
QE JETA MA DHUROJ.
ME THONI TANI JU TE GJITH
PA VLLAIN TIM SI TE JETOJ?

PER TE ENDE KAM NEVOJ
TA PUTH TA PERQAFOJ
AROMEN E TIJ DUA Ta NDJEJ PAK
AH MOJ VETJA IME CFAT PASKE PAS......;(
*eDi*

- Poezi nga Poet Anonim


- U dërgua nga Dielli -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0