Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Tema: Poezi Për Mësuesit

Mesuesja

Dhe sot ja desgjoj zerin e embel
dhe sot ja veshtroj syytt e zjarrt
e desha o miq me gjith zemer
mesuesen e klases se pare

Ajo me mesoi si te shkruaj 2 emra :atdhe dhe nene
keshillat,qortimet e saja
aq mbresa ne shpirt me kan lene

Dhe dora qe dridhej nga pak
nder flok serish e ndjej
Enderrimet e mija miturake
nder syt e saj un prap i gjej

- poezi nga Poet Anonim


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.9 / Votuan:  20


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet