Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mos Pyet!

-Mos e pyet jetimin si ndërruan jetë prindërit e tu!
-Mos e pyet prindin si ndërruan jetë fëmijët e tu!
-Mos e pyet njeriun e pa punë në mesin e burrave, përse nuk punon!
-Mos e pyet të varfërin a ke nevojë për para, por ndihmoje duke mos kërkuar ai, sepse kjo është mirësi për vetën tënde pastaj edhe tek ai do gjejë ngrohtësi dhe dashamirësi!...

- poezi nga Poet Anonim


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet