Poet Anonim Poezi
Poet Anonim

Tema: Poezi Për Pranverën


Ku Eshte Pranvera?

-ku eshte pranvera?-pyeti Erleta
-si mund ta shohim?-pyeti valbona
-ju ndihmoj une-tha dielli dhe
shpejt e shpejt shkriu bora.

ato kerkuan neper
lendina dhe neper parqe
u lodhen ca,u ulen dhe mblodhen
lule,manushaqe dhe luleshqerreza

ato u ndalen morren vendim
ta therrasin:PRANVER EJA TI!
tok erdhen dallendyshet
duke kerkuar qerdhet...

- Poezi nga Poet Anonim{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0