Poet Anonim Poezi
Poet Anonim

Tema: Poezi Për Kombëtaren


Ndeshja E Futbollit

Fluturakja sa e vogël,
Aq na bëri me humor.
Fluturoi mbi Beograd
Soll me vete një flamur.
Serbët s’dinë shaka,
dhe u hodhën si budalla.
Dhe u sulën mbi lojtarë,
Kjo del 3:0 për shqiptarë.
Shqiptarët janë të urtë,
Dinë si të çmendin majmunët.
Një flamur sakaq një ditë
I hidhen pas si të ish banane.

- Poezi nga Poet Anonim{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0