Poet Anonim Poezi
Poet Anonim

S'do Jem Ketu

Këtu sdo jem do jem larguar
Nën dhe i tretur sikur te tjerët ne kafenen e preferuar nuk do mê shohin kamarieret

dhe nëpër rrugët ku kam ecur nuk do dëgjohet kollitja ime e that mbi varrin timê do të rrijë i heshtur një qipariz si murg i ngrat


Ti do trishtohesh atë herë se sdo më kesh në dhomë të gjallë dhe kur në dritare të fryej era do qash me erën ngadal

Por kur të jesh merzitur shume në raft të librave kerkom aty do jemë i fshehur unë në ndonjë fjalë
apo ndonjë shkronjë

mjaftonë që librin ta heqësh dhe unë do zbres do vije pranë teje ti si dikur me mallë do qeshesh si një blerim pas nje rêkeje

- Poezi nga Poet Anonim{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0