Poet Anonim Poezi
Poet Anonim

Tema: Poezi Për Vëllain dhe Motrën


Motra, Thesari Im

Kush ka moter
boten ka
ti per mua
je gjithqka.

ti mua
me jep frymezim
motra ime
shpirti im.

falemindert
moter e dashur
faleminderit zot
qe e ke falur.

ndonjeher zenka kemi
por prap bashke rrime
sepse moterza jemi
deh se bashku kemi shoqerine.

ti je shoqja ime
ajo me emira
qe me gjindesh
ne kohet e veshtira.

kam plot shoqe
por jo si ti
njera tjetres
japim dashuri.

une bjonde
e ti brune
luajm lojen
"ku u shpure"?.

motra ime
sa fjal mi thua
ste pershkruan
as fjala "te dua".

une moterz
jo nuk kem
po per tjeret
kto vargje i them.

kam deshire
ta kem nje
por s`eshte e shkruar
Ce `cke me të.

- Poezi nga Poet Anonim{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0