Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Tema: Poezi Për Trishtim

Meshirë

U treta mbi dhe
Si qiriri kur shkrine,
Me ndaloi frymarrja
Dhe lotet me ngrine

Me nisi nje dhimbje
E pa kuptueshme
Ne zemer me mbeti
E pa harrueshme...

Pa dhimbe skam qendruar
Asnjeher
Sepse dhimdja sundon
Mbi mua shpesh here

Dhimdje moj dhimbje
Po pse me sulmon??
Po cfar te kam ber
Qe po me sfidon?!!

Vdiqa ketu u treta
Mbi dhe
Po c'paske qene nje ti
Hic meshire s'ke

- poezi nga Poet Anonim


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  88

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet