Poet Anonim Poezi
Poet Anonim

Tema: Poezi Dashurie


Nje Dite Kur Do Vdes

1.Nje dite un do vdes
ti do me kujtosh
ne mendje do te mbes
Dhe ti sdo me harrosh.
ti do qash per mua
Po un sdo jem aty
Do me thuash te dua
Me lote neper sy
Do mbetem thjeshte
kujtim ne endrrat e tua
Mbi varrin Time
do shkruaj fjalen
te dua

2.Nuk do mund te jesh njeri
Nese shpirti njehere s’te ka dhembur
Te jetosh me shpresa
Kur bota mbi ty eshte shembur.
Ishe ti qe perjetove vuajtjen
Mbi ty vazhdojne te shkelmojne
Zot nga te tjeret drejtesi nuk pritet
Per drejtesine nuk kane sy te shikojne..

3.Kur lotet tme thahen
E zemra tme pushoj
ka shum munci
qe atere te te harroj
.
kur lotet e tu te bien
e te qash per mua
Ndoshta atere vertet
Zdo te te dua
.
Por nga ata sy
Kurr zdo te lejoj
qe pervec lotve te dashuris
asnje lot tjeter zdo pikoj
.
Do jem pran teje
sa her te kesh nevoj
Do te te dua
E kur nentok te perfundoj
.
se dashuria eshte dicka
qe as degjon as shikon
por ajo flet me zemer
e me ndjenja vlereson

- Poezi nga Poet Anonim


- U dërgua nga dielli -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0