Poet Anonim Poezi
Poet Anonim

Lulen Qe E Dua

E mbolla prej vitesh ne zemren time
I vura emrin tende e quajta dashuri
Petalet e tua ia shtuan bukurine
E shikimi yt me ndez brendesine

S'te le te venitesh kurr ti lulja ime
Ne rruget e jetes te me falesh embelsi
er ty kurr nuk lejoj perendime
Agim dashurie sjellin syte e zi

Mos me beje fajtore pse shum te dua
Zerin tende te zemres mua do me kesh
Dhe naten pa hene drite do jesh per mua
rymemarja ime gjithmone do jesh

E fjalet qe nxjerr behen lule prilli
Petalet e tua syrin ma knaqin
Ndjenjat qe kaloj m'djegin si qiri
Ne shpirtin time me sjellin mjaltin

- Poezi nga Poet Anonim


- U dërgua nga dielli -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0