Poet Anonim Poezi
Poet Anonim

Femrat E Sodit

mbushur rruget tona
do femer mban dy telefona
Ment e shkurta flokt e gjata
Ku i zen dita s'i ze nata

Gjokset dalin si ballkone
I kan mbush me silikone
Floket lyer vend pa vend
Ne koke s'kan nje pale mende

Ecin rruges si top modele
Veshur krejt si teveqele
Na kan veshur nje fustan
Qe as bythen se mbulon

Krahet e holle si bisht furke
Mbajne nje qante si torbe buke
Sillen djemve gjithe teka
Dhe kerkojne diskoteka
ka kerkoni moj lanete
Djemt s'kan leke as per vete

- Poezi nga Poet Anonim


- U dërgua nga dielli -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0