Poet Anonim Poezi
Poet Anonim

Mendimet E Kota

Sa keq e ndjej veten,
tash,ne kete moment!
Nga mendimet e kota,
dojne t'me dalin mendte.

Mendime te panevojshme,
mendime te harreses.
Veq mendime te kota,qe mbysin,
edhe ate fije te holle,te shpreses.

Mendime dhe mendime,
asgje tjeter,s'kam ne bote.
E di se,nuk jane asgje me teper,
perveq,se nje veprim i kote.

Por,kur mendoj t'iu dal ne fund,
mendimeve te kota.
Ndoshta do te befasohesh,TI,
e ndoshta edhe... tere bota!!!

Ah,mendime te kota,
pse me gjetet mua?!
E shihni edhe vete,qe,
une nuk ju dua.

Shporruni,ju lutem,
se paku veq nje nate.
Qe,gjumin mos t'ma prishni,
dhe te flej rehat.

- Poezi nga Poet Anonim


- U dërgua nga dielli -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0