Poet Anonim Poezi
Poet Anonim

Do Te Vi Bashk Me Eren

Dua te shendrrohem ne fjoll bore
E bash me eren te vije tek ti
Te te shkrihem tek gjiri
Ku jeta ushqehet me dashuri

Ne qafen tende dua te varem
Sikur te isha nje flori
Per te ta fituar zemren
Me paqe urtesi dhe miresi

Fjollat e bores i mireprita
Ne keto dite me bardhesi
Dua te nisem si alpinisti
Olimpin me ty ta mberrije

Do te vije bashke me eren
Me prite tek deti dashuri
Per ty po me digjet shpirti
Zjarrin time e shuan vetem ti

- Poezi nga Poet Anonim{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0