Poet Anonim Poezi
Poet Anonim

Paçe Dhe Mëshirë

Paçe dhe mëshirë
O njeri i mirë
Prej kujt ke frigë
Kur je me të fortin
Je i lidhur me zotin

Kur je me :
Me mëshiruesin mëshirëbërësin
Me sunduesin me dhuruesin
Ti je më i fortë se bota
Ti je me krijuesin

Kur zot i joti
Është all-ahu fuçiploti
I fortë është edhe më i dobti

O njeri nuk ka tjetër madhëri
Përveç all-ahut që është nji

Paçe dhe mëshirë
Kur ti je me zotin
Nuk ka gjë të vështirë

- Poezi nga Poet Anonim{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0