Poet Anonim Poezi
Poet Anonim

Dashuroni Dhe Jetoni

Jetoni për të mos vdekur kurrë
Duani dhe ndihmoni sikur keni uri
Dashuroni me etjen e pashuar
Në jetë kurrë për të mos u penduar

Jetoni për të mos vdekur kurrë
Dashuroni fortë çmendurisht
Se dashuria është ilaç i shpirtit dhe zemrës
Si oksigjeni që i jep shpirt trupit dhe mendjës

Dashuroni marrëzisht mos njihni kufi
Jetoni shpirtërisht Pa lënduar njeri
Dashuria qoftë mëkat i shpirtit timë
Kur jetoni dhe dashuroni Dhe vdejka ka kuptim

- Poezi nga Poet Anonim{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0