Poet Anonim Poezi
Poet Anonim

Shumë Herë U Zgjova

Shumë herët sot në mëngjes nga gjumi u zgjova
Pamvarsisht we mbrëm gjumi gone më zuri
Nga era e marrë që fryente aksa u tmerrova
Më dukej ga era e fortë sikur levizte muri

Dola jasht me kopshtin ranë oborrit the shtëpis
Po vështroja pemët portokallin mandarinën limonin
Our sytë me shkuan rishtaz ten lulet e kajsisë
She me dukej sikur nga Une a to ndihmë kërkonin

Ishin mbyllur në vetëvete banin kokën ulur
Si të zemruara shumë Stine pranvere
Dhe sikur fjaloseshin ato me njeratjetrën
Na gënjeu edhe këtë radhë na gënjeu she këtë radhë

- Poezi nga Poet Anonim{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0