Poet Anonim Poezi
Poet Anonim

Flas Me Engjujt

kur flas me engjujt
prej zotit ndihem i bekuar
ata m'i përmbushin ëndrrat
në shpirt ndihem i plotsuar

vështir është të thuhet
jo çdo kush e ka mirësi
të flas me shpirtin dhe jetën
me engjujt vetën dhe të vërtetën

e pakapshme por e mundur
e pabeshushme por e vërtetë
gjërat që ndjehën janë të padukshme
janë sikur shpirti që neve na fal jet

- Poezi nga Poet Anonim{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0