A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Anonimos - Mos Shko

Teksti i këngës:

MOS SHKO EDHE SOD , HAJDE RRI ME MU
MOS GABO MU LARGU , SE MO S'MUN ME M'TAKU
KUJTIM KI ME MET , VEQ KUR T'SHOH NAPER FOTO
PER TY UN MENOJ , EDHE KUR LUJ NE LLOTO

TI UM THIRR APET SE NUK T'LEN MERZIJA
SKI MU NI TI MIR, ME KUJTIME T'MIJA
KUJTIMET E MIJA I KI TE SHPIJA
I JOTI PER JET KO ME KAN VEQ HIJA

EDHE SOD PO DERDHET .AJ LOTI PER TY
EDHE SOD QEL E S'PO MSHELEN KTA SY
SHUM HER JOM DIKUN ..E SE DI KU JOM
NUK E DI QA KOM... VEQ E DI SA RON..

APET I KTHENA JETES ..APET PREJ FILLIMI
T'LETA ATO FJAL , E I RAN ...MUNIMI
KUJTOHEN ATO DIT QE PER TO ISHA I LIR
E MENOJ SOD KET NAT VET I SHTRIR

2...
EDHE SOD PER TY JOM KA FOLI
EDHE SOD PER TY ZEMREN PE LODHI
SJOM UNE ME TY E AS TI SJE ME MU
MUN ME THON JENA KAN PO AJO KA SHKU

ZANI JOT KA MU NI NESE TI KI DASHNI
I MIR JOM PER TY , MA KE THON TI N'SY
E SOD KU JE , E UNE QE KU JOM
E DI SOD ME DIKON JE , EDHE UN DIKON E KOM

KAPE NI MINDIL E FSHIJU ME LOT
SE PER TY UN E DI QYSH NIHESH SOT
PREKE TI VETEN , QYSH PE NIN PA MU
MENO TASH PER MU , SA JOM TU T'MUNGU

Kemi krijuar një rubrikë të re me Akorde Këngësh Shqip. Ju lutemi të na ndihmoni nëse mundeni me akordet e kësaj kënge. Faleminderit për kohën tuaj!


(Nëse Keni)


(Mund të lihet bosh)


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019