Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anonimos - Jom Lodh Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


reff : jom lodh tash du me pushu, sskom zemmer jeten me jetuu, shkowa tjetter jete se smujjta me duru, se krejjt qka i pata posht em kan gju (2x)

1.Shum po kujtonna pse po rri weq nmendime,
athu weq zzoti madh mun mi bo do ndryshimme,jom krejt i habitsheemm e i msheLun me dry,krejjt njerzzt mu kan gerdit sdu me i pa me sy,kjo jett me shum wepra me 100. mijje telashee,e bona se bona bona si me u kon meLaqee,kjo jett pom habit,krejjt ment mi ka qiit,edhe gruja me dy tre fmii deL per pare mu shitt, a osht kjo normaLe heej apo doket nrregulL, shkoo pastrojji syt se tu kan bo krejjt mjegulL, kejjt pot kqyrin met honger a thu ti qaa ki, a thu sjje normaL a thu zemmra tu ka nxi, me u afru met kallxu , nashtta pak pe teproj, qddo dit e qdoo nat weq rrugdaLjje po kerkkoj. i lutnna zotit tash qa kom bo , krejjt me ma faL, se jomm kon shum i ri e qddo fjaL e kom mar si prraLL!!

reff : jom lodh tash du me pushu, sskom zemmer jeten me jetuu, shkowa tjetter jete se smujjta me duru, se krejjt qka i pata posht em kan gju (2x)

2. Qdo fjaaL qe folet kurr nuk harrohett, qddo emer qe permennet gjithmmon n`wepper kalLxohhet , kjoo jeett eshte shum e qett po e kan prishum tet shkrett, nuk osht kjjo e drejjt shum mbrapa keemi mett, nuk di pse u rritta kur seen tmir nuk priita, a thu wjjen qajo driita bomi bashkk e qelet ditaa, se jomm lodh me qitt jeten e po duhesh me pushu ,jom bbo si njeeri eger dit e posht jomm tu shku, nen sttop tu bo tkqqija e tu ni per diit tzeza, jon bo shum pak njerzz e ma shum warrezza nukk edi a osht nrregulL kjo qe po na ndodh, qddo njeri me probLemme nket jet u lodh, a osht kjoo normaLe heej apot dokkket mir, a pot doket mir a po ta bann ajo ftyyr, une smujj mo me duru , po du me jettu ner dhe weqq appet besimtar se sdu me ndrru kett fee.

reff : jom lodh tash du me pushu, sskom zemmer jeten me jetuu, shkowa tjetter jete se smujjta me duru, se krejjt qka i pata posht em kan gju (2x)

Ky tekst u dërgua nga TtinnaPublikimi: 22/08/2009


Më Shumë Këngë Nga Anonimos:


Komente 0


Anonimos - Jom Lodh
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jom Lodh".
3. Video është e këngës "Jom Lodh", por nuk këndohet nga Anonimos.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.