A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Anonimos - Beso N´zot


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

27/01/2009

2009-01-27T19:31:27

EDHE UNE JOM ME JUVE DEJ KJO MUZIK TROKET
DERI DITEN KUR DJELLI DOT SHKRIHET VET
DERI SA TOKA NJERZ MO NUK DO TE KET
DERI SA KJO BOT ALLAHUT DO TI PERKET

1. Xeni G
Po du me thane ni fjal // që mrena n’zemër o ka um prek
Për kta njerzit e sotit // që s'pe kuptojnë këtë jetë
Jonë bo të njejt e kanë harru // se i ka kriju njo i vërtet
Jonë bo t’shkret e nuk e dinë // se te aj kanë me shku krejt
Kuptone se jeta n'qit botë // është veq përjetim e mashtrim
Ti sot po jeton po dije se neser // ski me pas shpetim
Aj ti dha kam e dur // zemër gojë edhe hunë
Aj ty dikur ka met narrr // dije se vdekja nuk është gjumë
Mos i ngo pabesimtart // se kanë zemra që s'kuptojnë
Ata kanë sy si unë e ti /// po me ta nuk shikojnë
Ata kanë vesh si ç'do kush tjetër // po me ta nuk dëgjojnë
Detyra e vetme e tyne osht // qe neve t'na shkatrrojnë
Kqyre qiellin kqyre njerin // kqyre hanën kqyre diellin
Kqyre shiun kqyre borën // vlla mos dysho zgjatma dorën
Mos i leni gjithë ato shpija // t’zotit krejt thatë
Shkoni lutnu n’to // për ç’do ditë e për ç’do natë

REFRENI
EDHE UNE JOM ME JUVE DEJ KJO MUZIK TROKET
DERI DITEN KUR DJELLI DOT SHKRIHET VET
DERI SA TOKA NJERZ MO NUK DO TE KET
DERI SA KJO BOT ALLAHUT DO TI PERKET

2.Besino
Pa as ni pikë lot // po dojmë me pa këtë botë
Besim t`madh n`zot // për kta njerz që jetojnë n`tokë
Buzeqeshje si për të t`voglin // e sikur për t`madhin
Të drejtat e njejta // si për t`ziun e si për t`bardhin
T`mbretrojë lumturia // ma shumë se arma e lufta
Zbrasti per krejt ata // qi i kanë zemrat e mushta
Me plot urrejtje // krejt kjo le ti kthehet n`paqe
Mos t`ja shohim mo // kerkujna lot napër faqe
Qito senet e sotit // janë përnime fundi i botës
Kur njerzit mendojnë // veq për jetën e tokës
E për jetën tjetër // bahën kishe s'ju intereson
Ndalu mendo qitash // se atëher osht shumë vonë
Se në ditën e gjykimit // s`ka avokat që të mbron
S`ke as gjykatës që me paret // e tua e korrupton
Po nalu pak prit e ngoje // yllin tut trokitë
Qelja zemrën kur të vjen // ty te dera n’qat ditë

EDHE UNE JOM ME JUVE DEJ KJO MUZIK TROKET
DERI DITEN KUR DJELLI DOT SHKRIHET VET
DERI SA TOKA NJERZ MO NUK DO TE KET
DERI SA KJO BOT ALLAHUT DO TI PERKET


Lyrics submited by Festim
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019