Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anonimos - Jeta Jem Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Ref: (2x)
E di qe dita e vdekjes edhe mu ka mem ardh
I lutna zotit ishalla shkoj me faqe tbardh
Jo I thert me thik a I vram me allti
Jo per naj budallaki po per naj mirsi

Shum njerz I kom rre
Shum I kom sakatu
Po hala kerkon
Se kom vra
As se kom shpu
Jom qyky Shkelzeni
Sikur qai Adem Jashari
Se per super fuqi nbot
Truni si ka hanger kari
Muj me kan mbret
N’kosov ndaq edhe n’Shqipri
Sikur Ahmet Zogu
Gjithka luft me shperthy
Po nuk jom kerkush
Se e di pergjigjna te zoti
Fal koft ati se shum njer I kisha hek moti
E kom fuqin e Skenderbeut
Me mbajt edhe shpaten
Po sdu me perdor
Se per to nanat ju kajten
Nuk du hiq kerkujna
Me ja pervlu zemrat
S’du mi pa tu vujt meshkujt
Bile as femnat
Jeta jem esht qasi fare
Qe me pun t’vret
Fuqi dhe dashnija
Hala kurr sum kan tret
Anonimos esht Xeni-G
Qe simbolizon shum
Jo qe po thom un
Po e di kush jom un

Ref: (2x)
E di qe dita e vdekjes edhe mu ka mem ardh
I lutna zotit ishalla shkoj me faqe tbardh
Jo I thert me thik a I vram me allti
Jo per naj budallaki po per naj mirsi
Kurr se kom menu
Se tjert venin tem me lshu
Per t’hujni me punu
E mshir mi kerku
Se qetu ku jom tu jetu
Muj me mbijetu
Ma mir pak
Se per njerz
S’muj me perballu
Shumica djem livdohen
Qe ngrehin marihuana
A mir po te doket
O budall tka hup edhe fama
A mir po te doket
Qeshtu veten me helmu
Me to ja ki fillu
As kokaines ski mi pshtu
Shumica me njohin si djal I urt
E burr I mir
Per t’mirin jom I mir
A per t’keqin I shtir
Sa fatkeqesi njet
Une I kom provu
Kurr jom dorzu
Qeto jeta mi ka msu
Sa per femna gjithmon
Jom kan serioz stor
E t’shtunen neper klube
Mir di mi perdor
E punoj dit e nat
Me minut e me ore
Ska sen qe 21 vjen
Qe se kom per dor

Ref: (2x)
E di qe dita e vdekjes edhe mu ka mem ardh
I lutna zotit ishalla shkoj me faqe tbardh
Jo I thert me thik a I vram me allti
Jo per naj budallaki po per naj mirsi

Veq nje her n’jet
Policia mu m’kan arrestu
N’tana ant prishtinen e pate rretheku
Po vet ju kom dorzu
Shokt e mi per mi pshtu
Ku as prang n’dur
S’ka guxu me mi nu
Qikjo esht jeta jeme
Jom I fort sikur gur
N’daq thirrum thmi
N’daq thirrum edhe burr
T’verteten e kallxoj
Se spo muj ma me majt
Si n’politik si n’muzik
I kom mi shajt

Ref: (2x)
E di qe dita e vdekjes edhe mu ka mem ardh
I lutna zotit ishalla shkoj me faqe tbardh
Jo I thert me thik a I vram me allti
Jo per naj budallaki po per naj mirsi


Ky tekst u dërgua nga Black CodeAnonimos
Publikimi: 22/08/2009


Anonimos - Jeta Jem
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jeta Jem".
3. Video është e këngës "Jeta Jem", por nuk këndohet nga Anonimos.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Anonimos:


Komente 0