Më mbaj mend (për 1 muaj)


Anonimos - Fundi I Botes

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fundi I Botes".
3. Video është e këngës "Fundi I Botes", por nuk këndohet nga Anonimos.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Anonimos - Fundi I Botes  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

24/04/2010

2010-04-24T13:44:14+00:001…ANONIMOS
PERSHENDETJE VLLAZNI PRA // PERSHENDETJE KREJT BOTA
NA PO PRESIM ME HI N’EVROP // PO QADIT SHKATRROHET BOTA
NA PO PRESIM DIT SHTIRA // JU PO LYPNI VOTA
NA S’PO KENA DIT T’MIRA // SE JON HARRU ME RRENA T’KOTA
E TASH E KREJT BOTA // E DIN KU KE PROBLEMI
SISTEMI I KTI GLOBI // U PRISH PREJ TEMELI
DIKUSH T’MIREN TA AFRON // ME URREJTJE E PRANON
DIKUSH JET T’MIR KALON // PO N’ZOT MET SI QON
NJERZIJA KAN PROBLEM // DIKUSH NUK PO BESON
DIT PO ECIN SHPEJT // SE BOTA PO PUSHON
A THU KUSH DALLON // N’DITEN E GJYKIMIT
A THU GJYKOHET KJO BOT // E NDRRON PREJ FILLIMIT
QYSH PREJ FILLIMIT // E KA DIT KREJT BOTA
ME DRIDHJE SHUM T’FORTA // SHARROJNA KREJT N’GROPA
AMANET SKI KU LEN // VEQ LYP LUTJE PREJ ZOTIT
FALEMINDERIT PREJ XERROS // E DERI N’DIT SODIT

1…ANONIMOS
JA KOM MARR VETES INATI // SE POM DOKET NUK PO DI
DREJTAT JON T’BARABARTA // SI PER T’BARDH SI PER T’ZI
A THU QA KOM DALLIM UNE // KUR FOLI N’PA DREJTSI
A THU JOM I DREJT // E I TROKAS NI DER ME DRY
E MARR NI COP LETER // EDHE I SHKRUJ KUJTIMET
PER KOHEN E VJETER // PER GZIMET E HIDHRIMET
FMIJA EDUKOHET ME EDUKATEN // PREJ VOGJLIS
E T’KQIJAT QE I KA BO // I BIN N’MEN N’KOH T’PLEQNIS
SA SHPJA TE ZOTIT PREJ T’RIVE // JON MET THAT
SA NJERI NAPER RRUG LYP // PER NI TRO KAFSHAT
LDK PDK // NALNU KQYRNE KREJT OREN
MOS HUPNI KOH PALIDHJE // PO ZGATNE MO DOREN
QDO NJERI ME UNIVERS QOHET // N’MENGJES ME INTERES
ME SHUM PAK STRES JETOJM // SE TASH BOTA PO VDES
PO JETOJM ME NI VEN // KU DITA PO NDRROHET NAT
KU DHEU I PERGJAKT // N’TERR POM DOKET U ZGAT

REFRENI…ANONIMOS
AH MOJ JET E NGRAT // ISHE KAN E PA NAFAK
KUR DO LIND NI NJERI // DU TI JEP UN LIGJERAT
AH MOJ JET E NGRAT // VEQ TY DOREN TA KOM ZGAT
TA KOM GJET THELBIN E ZEMRES // TU MENU PER TY QDO NAT


Ky tekst u dërgua nga Minimal-amiros No1
Më Shumë Këngë Nga Anonimos:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet