Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anonimos - Qa Ka 3 (Feat. Freedom)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

ca ka tre ca ka tree ; ska qka kaa kur me mu sjee..

2x-
aa jOOm ii eggeR fOOl oo i qeett;
bOOnu i dRejt kthehu kuu kii meeT;
bOOnu i panfaruur liidhu me jeeT;[lidhu me jeeT]

umm peLqeej kur e thaa Sinanii qka ka tRe?;
miiR e patt kuur sppat pergjigjee e thaa ;
qkka ka mee pass kuuR me muu sjjee !
Ok miir poo e wReej se ii pari jomm kneej;
peeR stiLinn qe taa bOOj me zemmer krejt i bLej;
ssun e bOOn sii unn
qee rrruugeen e ki ti bonne qysh e ki ;
ma miir e kii weqq hiinn
kuu jee hii muu emm kiii see jOOm zonii i boTes;/ii deRggumm peeR dRejtim ne lidhje t`tOkes;
Leewiizjet e booTess po ii nii tuu liiwRit;
a tOOka kuuR poo dRithet spo ee ni ass me dRit;
mdritheen ssyt kuur poo ni qe ka pass tragjeddi;
keRkoon spo e shaaj jOOm ka rri me nii qiiRii;

QKA KA TRE QKA KA TRE PO QKA KA KUR ME MU SJEE...

qdoo diit po ndryyshooj;/ kurr spo rri nndhe
poo rritnaa ka paak qdo dit ma roond po qqoj
e kOOm ni jet pRiwate pa kRyetaaR
kuur unn linda qetoo e kOOm maRR.;
du me paa sa njeRzz po linddin per keet bOOT;
duu mii pa edhe ata qe poo jeToojn ner`TOK; qka ka tre ;qka ka tre ; ska qa me pass kuur me mu sjjee ;
ii pari jomm tuu ndjje; se po foli pr ket dhe;

REEF 2X.;

aa jOOm ii eggeR fOOl oo i qeett;
bOOnu i dRejt kthehu kuu kii meeT;
bOOnu i panWaruur liidhu me jeeT;[lidhu me jeeT-3X]

-tiingguj mee meLoodi ; sinnfoni rep pa afftsi;
biesh shpaloofsje e bbulooSje ;
see tRuni ka sassi; shumm assis
ka asi qe asnjoni me shpirt se bOOn ;
asnjonii se dOOn e dikush neseR se din kush JOOM.
OK jomm freedomm weq shkRuj per rrugg jOOm reaL hecci dreejt kadale pa uu nnguut;
sjom pooet foLi dReejt jettoj ii peRpjeet;
miir emm njee rruga shLiir muunesh me weeT;
e pse nnrrug kom met se skoom nddru kuurr;
mm`kujttohet konnga par .
NAMOOL-HIP HOP KULTUUR ;
e hipp-hoop qe ssa
sood hiip-hoop weqq thuuhet
aty duhet rryma t`rejja
mee hiip-hoop nuk luuHet;
prej mejee shkruhhet TRILL lidhet TRIILL
thuhet TRILL nxirret TRILL dhezeet TRILL
pijet TRILL;
skomm newoj me mohu Jomm qekyy qe jOOm;skom me ndRyshu kuurr !
dujem nese em doon [3x]

REEF 2X.;

aa jOOm ii eggeR fOOl oo i qeett;
bOOnu i dRejt kthehu kuu kii meeT;
bOOnu i panWaruur liidhu me jeeT;[lidhu me jeeT-3X]


Ky tekst u dërgua nga  donnaAnonimos
Publikimi: 12/11/2010


Anonimos - Qa Ka 3
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Qa Ka 3".
3. Video është e këngës "Qa Ka 3", por nuk këndohet nga Anonimos.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Anonimos:


Komente 0