Më mbaj mend (për 1 muaj)


Anonimos - Mir O Bir

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mir O Bir".
3. Video është e këngës "Mir O Bir", por nuk këndohet nga Anonimos.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Anonimos - Mir O Bir  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

22/05/2011

2011-05-22T19:03:42+00:001.ANONIMOS...
U BO NI KOH E GJAT QE NUK QITA LOT NE LETER
FOLI SHUM PER VETEN KUR E KUJTOJ KOHEN E VJETER
SHUM HER E KUJTOJ KOHEN QE MA SJELLI JETA
SHUM VENE KU I SHKELA UM PERKRAHI VETVETJA
INVESTOJ PER VETEN A THU GJITH PO METSHA
ME ZEMER T'PERJETSHME A THU KU PO PREKSHA
I RAN OSHT NI GURI SA BOTA PER TOKEN
E LET U BO TOKA PO DON ME SHKATRRU BOTEN
U BO KEQ TE NA QE S'PO KA SEN PER NE
KTU MA PAK PO KA T'GJALL E MA SHUM NER DHE
SHUM HER E NGUCI VETEN ME NAJSEN E PROVOKOJ
E KQYRI A JOM GJALL A PALIDHJE PO JETOJ
S'PE DON QIJA NANEN U BO JET E RAN
4 YLLA I KA BOTA ME ASNJO VETEN SE GJAN
PER ME DALA E ME NXAN E PAK PER ME KESH
DUHET ME KAN MA I DALLUM E MA I MIRI MU VESH

REFRENI...
E DIiiiiii BIR KUR O MIR
E DIiiii MIR KUR O BIR
TI E DIN KUR JOM I LIR
HAJDE RRINAAAAA PER T'MIR

2.ANONIMOS...
T'MIR JENA KREJT PO DIKUR KENA MU NDA
4 SY QE SHIHEN SHUM DIKUR MO S'KAN PA
NUK E DI QKA KA MU BA VEQ E DI EDHE SA
OSHT NI KOH KUR JENA KREJT. NA MU DA
JA DI MIR KOHEN E LIR PO JA PRES UN ME T'MIR
E DI MIR KUR O SHTIR PO E PRES ME KREJT BIR
EDHE UNE KOM DIQKA QE DIKUSH PREKET RON
KREJT I KOM PO JOM EDHE NJERI TAMON
NI FJAL KUR THUHET RUHET SIKUR FJAL BESIMI
DIKUSH U RRIT MA HERET PO PO KTHEHET PREJ FILLIMI
RRUG E GAT OSHT NI RRUG KUR MA LARG DON ME SHKU
ME SHUM FTYRA KISHE STOP ME TA PER MU NJOFTU
A THU I KOM KREJT JOM NI NUMER N'HISTORI
VEN KU MRRIHET N'POLITIK . UN E MRRITA N'MELODI
NGO MIR O BIR SE PER TY JOM SHUM I MIR
NGO KUR O MIR SE DIKUR EDHE TI BOHESH BIR


Ky tekst u dërgua nga Arbbesaa Vokshi!
Më Shumë Këngë Nga Anonimos:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet