Më mbaj mend (për 1 muaj)


Anonimos - Mire Se Erdhe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mire Se Erdhe".
3. Video është e këngës "Mire Se Erdhe", por nuk këndohet nga Anonimos.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Anonimos - Mire Se Erdhe Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

23/09/2013

2013-09-23T17:00:18+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Mire Se Erdhe" kënduar nga Anonimos.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 3 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
3

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Sala Bekteshi - Mire Se Erdhe

I lash te gjitha ne gurbet
erdha n'kosove edhe sivjet
e rande ish per mu kjo dite
askush nuk ka dale me m'prite

ku jane ata ce du me i pa
buken me lote e kemi la
zemren nuk mujta me e cmalle
shume me mire mos t'kisha ardhe

REF
mire se erdhe ne vendlindje
si kalove kush s'me thote
mbeta vet ne mes te rruges
zemren thate valigjen plote

mire se erdhe ne vendlindje
si kalove kush s'me thote
mbeta vet ne mes te rruges
zemren thate valigjen plote

II
e ktheva kryet me nje ane
t'mos mi shohin lotet ce me rane
merzia thone se te godet
aty ku hiq nuk e pret

ku jane ata ce du me i pa
buken me lote e kemi la
zemren nuk mujta me e cmalle
shume me mire mos t'kisha ardhe

REF
mire se erdhe ne vendlindje
si kalove kush s'me thote
mbeta vet ne mes te rruges
zemren thate valigjen plote

mire se erdhe ne vendlindje
si kalove kush s'me thote
mbeta vet ne mes te rruges
zemren thate valigjen plote

Fidush Aliu - Mire Se Erdhe

t`lumet ne erdh gzimi jon ramazanin n`mesin ton
ty ALL-LLAH-u qon mirsin shum rahmet per krejt njerzin ty ALL-LLAH-u tka nderu mshir ne ti me na dhuru mir se erdhe fati jon ne pranver ne shpirtin ton mirse erdhe nmesin ton ramazan o gzimi jon

t`lumet ne erdh gzimi jon ramazanin n`mesin ton
ty ALL-LLAH-u qon mirsin shum rahmet per krejt njerzin ty ALL-LLAH-u tka nderu mshir ne ti me na dhuru mir se erdhe fati jon ne pranver ne shpirtin ton mirse erdhe nmesin ton ramazan o gzimi jon

ti na sjell ne gjdo te mir lidh shejtanin me zingjir

per tmaadheruar emrin ban se n`ty zoti qoj kur'an

lej lej kadrin me shum vler sa si kan 1000 muj tjer ty ne tkemi knaqsi tpar ne aksham kur hajm iftar n`ahiret jeta na mrrin kur ta kojm ne perendin

t`lumet ne erdh gzimi jon ramazanin n`mesin ton
ty ALL-LLAH-u qon mirsin shum rahmet per krejt njerzin ty ALL-LLAH-u tka nderu mshir ne ti me na dhuru mir se erdhe fati jon ne pranver ne shpirtin ton mirse erdhe nmesin ton ramazan o gzimi jon

Pun e mir ZOTIT gjdo her na e rrit 700 her agjerimi esht i tij e shperblimi ska kufi
QKa o Vlla un ty me 10 vjet
vjet e para jan rahmet
vjet e tjera ZOTI thrret rob te vet ne magfirret vjet e fundit qka na bjen nuk na len me ra nxhennem ti dhe shpirtin na pastron kurse trupin na e forcon vlera jote nuk shkon bosh nga ti dalim me shendosh

t`lumet ne erdh gzimi jon ramazanin n`mesin ton
ty ALL-LLAH-u qon mirsin shum rahmet per krejt njerzin ty ALL-LLAH-u tka nderu mshir ne ti me na dhuru mir se erdhe fati jon ne pranver ne shpirtin ton mirse erdhe nmesin ton ramazan o gzimi jon

pra gjdo kush ka borgj prej nesh te shkon viter sa me shpejt pun te mira pa ja nda
besimtarin me pas vlla mos t harrojm nje gje aspak pasurit mej dhan zeqat t mej mej ndihmu kshtu fukarat n`bajram tjen ne gjendje tlart ja hap deren ne xhennet ne xhennet agjeruesit te vertet aa ateher zoti ska dyshim e shperblen per agjerim ja hap deren ne xhennet agjeruesit te vertet

t`lumet ne erdh gzimi jon ramazanin n`mesin ton
ty ALL-LLAH-u qon mirsin shum rahmet per krejt njerzin ty ALL-LLAH-u tka nderu mshir ne ti me na dhuru mir se erdhe fati jon ne pranver ne shpirtin ton mirse erdhe nmesin ton ramazan o gzimi jon

Shyhrete Behluli - Mire Se Erdhe

Dil moj nane te dera
Tupanat po bin
Ne dasmen tone te madhe
Miqt e ri po vijn x2

Ref...
Mirseerdhet mirseerdhet
O ju miq te ri
Vajza juaj djali jone
Paçin lumturi

Hajde hyni ne valle
Bashke te vallzojme sot
Na shkoft muhabeti
O per jete e mot x2

Ref...
Mirseerdhet mirseerdhet
O ju miq te ri
Vajza juaj djali jone
Paçin lumturi

...

Ref...x3
Mirseerdhet mirseerdhet
O ju miq te ri
Vajza juaj djali jone
Paçin lumturi
Më Shumë Këngë Nga Anonimos:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë