Tema: Poezi Për Stinët

Mëngjes Dimri

Mëngjes dimri me dëborë
shkojmë në shkollë dorë më dorë.

Erë e ftohtë ngatrrestare
performon si vallëtare

Të qeshurat tona muzikë i ke
acari i ftohtë nuk na ndal ne

Ne i shtojmë këtij dimri
jetë e gjallëri

Gazi i syve tanë
dhe borën e shkri!

- poezi nga Antea Nuredini


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8Më shumë nga Antea Nuredini