Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Antigona Qena

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  29
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Mosha:
  • 65 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Antigona Qena është një këngëtare e njohur. Antigona Qena-Kaçaniku, është bija e vetme e qiftit artistik, Melihate Ajeti dhe Muharrem Qena, ka lindur në Prishtinë, ku edhe ka diplomuar në Akademinë a Arteve- dega pikturë, te Profesori Nysret Salihamigjiqi.Karrierën, si këngëtare e filloi shumë herët, në moshën 16 vjeçare, kur edhe filloi së punuari në programin e dytë të Radio Prishtinës, për ta ndërprerë në atë çast, kur filloi të punoi në TV Prishtinës, si gazetare-spikere, deri në momen...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

2 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Violeta Turkeshi

Shpresa Gashi

Nazmie Hoxha

Ema Qazimi

Alida Hisku

Paro

Dava Gjergji

Shqipe Abazi

Gerta Heta

Monika Salihu

Tags: Antigona Qena, Antigona Kaçaniku, Antigona Kacaniku


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet