Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anton Tetaj - Gocat E Peqinit Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


I - III
Heej Po vijne gocat prej Peqinit
kan zan vend në Barbullush
asaman moj gjylja e rremit
hallin tim s'ma din askush

ref;
jarana na na na na opa
hallin tim s'ma di askush

lule hajde mori lule, lule
opa mori opa lule o bubu
ju vasha hajde me mu
oh ta preksha syrin - e
me teliqe t'ujit - e

II
Heej Asaman moj buzëburbuqe
as s'ma falë syrin e zi
kur ma ven shamin e kuqe
na mbyte me bukur

ref: .......


Ky tekst u dërgua nga Anton Tetaj-tonyAnton Tetaj
Publikimi: 11/12/2007


Anton Tetaj - Gocat E Peqinit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gocat E Peqinit".
3. Video është e këngës "Gocat E Peqinit", por nuk këndohet nga Anton Tetaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Anton Tetaj:


Komente 0