Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anton Tetaj - Dashuria Si Rrufe Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


I
Dashuria si rrufe
ç´me goditi mu ne koke
nuk kam gjuhe te iu rrefej
oh ç´me ka gjetun-o mu bre shoke

II
Ku qelloj kjo dite e zeze
qe u bashkuam ne te dy
une kam ngel fare pa shprese
s´po t´shikoje o ma me sy

III
Q´me gremisi sevdaja e shkrete
pleqeria s´mund ta mbaje
rrojtja ime s´ashte ma jete
oh nate e dite me lot po qaje

IV
Arshiku ia din sevdase
e kam pas mik te vjeter
si megjnuri per lejlane
oh ajo ashte nji pun tjeter.


Ky tekst u dërgua nga Anton Tetaj-tony


Nuk kemi video për këtë këngë.


Anton Tetaj
Publikimi: 21/01/2013


Anton Tetaj - Dashuria Si Rrufe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dashuria Si Rrufe".
3. Video është e këngës "Dashuria Si Rrufe", por nuk këndohet nga Anton Tetaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Anton Tetaj:


Komente 0