Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anton Tetaj - Njê Ditë Diele Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


I
Nji ditë diele këtij o zamani
mblodha shokët me bo aheng
me bo aheng /2x
rrinë dy vajza n´hije te Manit
e s´me lan moj me nxan vend /2x

II
Rrin-o dy vajza n´hije t´manit
me shoqe tuj bisedu bisedu
tu paska shkyj moj xhamadani
s´kam nji harren me harrnu

III
Xhamadani rrush o bojama
pershkesh lala ta ka nisë ta ka nisë
mora vash qe s´te ra taman-e
iu thafshin gishtat terezisë

IV
Mos t´nimofte moj dita e diele
fjala dobi mos te past mos te past
paske pas zemren katile
pa meraz me paske lanë


Ky tekst u dërgua nga Anton Tetaj-tony


Nuk kemi video për këtë këngë.


Anton Tetaj
Publikimi: 08/01/2013


Anton Tetaj - Njê Ditë Diele
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Njê Ditë Diele".
3. Video është e këngës "Njê Ditë Diele", por nuk këndohet nga Anton Tetaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Anton Tetaj:


Komente 0