Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anton Tetaj - Mahmut Daci Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Krisen topat more n´at o zabal-e
thuj o Mahmutit more a s´po del-e

Thuj Mahmutit more ndaq o me dalë
se Dovleti ty t´ka falë

Me m´pas falë Dovleti mu
me asqer sme kish rrethu-e

Me asqer o me izbashllar
jam mbet vetem veq me nji djalë

Vet dytë more vet i tretë
Kulla ime more lufton vet

Lufton vet o deri n´aksham
kajmekamit t´ia lam nji nam

le t´na nin Mbreti n´Stamboll
le t´na nin Krajli n´Miskov

le t´na nin Krajli e krajlica
po lufton Mahmut Dac Galica

O Haziz o djali jem
merr shishëhonen e vraj o me rend

Zgedhmi burrat bang e bang
t´iu bojme vorret more n´at saraj


Ky tekst u dërgua nga Anton Tetaj-tony


Nuk kemi video për këtë këngë.


Anton Tetaj
Publikimi: 03/11/2014


Anton Tetaj - Mahmut Daci
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mahmut Daci".
3. Video është e këngës "Mahmut Daci", por nuk këndohet nga Anton Tetaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Anton Tetaj:


Komente 0