Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anton Tetaj - Kapiten O I Ri Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


I
Kapiten o i ri-e
m´trego se nga po vjen.
Ti që ke qenë n´ushtri-e
a e ke pa burrin tem?

II
Unë e kam pa-e
dhe me te kem luftu.
Burri yt n´luftë ka ra-e
eja tash merrëm mu.

III
Kapiten i ri-e
porsi bora në mal.
S´e ndrroj dashnin e tij-e
as me nji gjeneral.

IV
O ti moj zonjushë
që ke dal me m´prit mu.
T´i puthsha faqe e gushë
Burri yt vet jam unë.


Ky tekst u dërgua nga Anton Tetaj-tony


Nuk kemi video për këtë këngë.


Anton Tetaj
Publikimi: 12/01/2010


Anton Tetaj - Kapiten O I Ri
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kapiten O I Ri".
3. Video është e këngës "Kapiten O I Ri", por nuk këndohet nga Anton Tetaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Anton Tetaj:


Komente 0