Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anton Tetaj - Si Dukati I Vogël Je Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


I
Si dukati i vogël je
hajde shpirtë e rri me ne
na ka dalë nji gonxhe e re
era krajfil po i vjen

ref;
Hajde cakrroma goten
mos me le si te vorfun haaajde
hajde te pijme raki-e
mos pij shumë se te pijnë haaajde

II
Kurë ma lujshe shtatin
ma shtojshe marakun
iku nata agoj dita
s´e kqyrshim sahatin

ref:
Hajde cakrroma goten
mos me le si te vorfun haaajde
hajde te pijmë raki-e
mos pij shumë se te pijnë haaajde


Ky tekst u dërgua nga Anton Tetaj-tony


Akordet:

X2)
D--------------A
Si dukat i vogel je
A-----------------D
Hajde shpirt e rri me ne,

D-------------------G
Na ka dale nje gonxhe e re,
------------------D
Era karajfil i vjen.

(2X)
D-----G------A-----D
Hajde cakrrama goten,
D-----G-----A----------D
Mos meeee len mue te vorfen,
D-------A------D
Ooooooo hajde.

C#m------------------------
Dyzet gersheta ti numrova
-----------------------F#m
dhe te ngroha n'gjirin tim
---------------------------G#
kur si pellumba nga shiu i veres
------------------C#m
u strehuam nen cati

shiu i veres flokt mi lagu
vetem buzet mi lage ti
sa shume te doja vetem kur thoshe
t'lutem mos u ndal o shi

-------F#m--------------------------
shiu i veres, shi i ngroht i dashurise
-------G#--------------------C#m
ma kujton ate puthjen nen cati
ooo lutjen tende aq te embel e degjoj
t'lutem bjer e mos u ndal o shi (2here)


Nuk kemi video për këtë këngë.


Anton Tetaj
Publikimi: 25/11/2012


Anton Tetaj - Si Dukati I Vogël Je
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Si Dukati I Vogël Je".
3. Video është e këngës "Si Dukati I Vogël Je", por nuk këndohet nga Anton Tetaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Anton Tetaj:


Komente 0