Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anton Tetaj - Se Q'bijen Keto Saze Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


I
Se q´bijen këto saze moj Nane
o me gaz e zë /2x
o po vijnë krushqit moj bije
me këngë e valle
e t´marrin ty o moj bije
nusen si sorkadhe

ref:
Hidhe moj shaminë opa
bashkë me shoqerinë hej
nusja edhe dhëndrri
si dy Yje rrinë /2x

II
Uro moj Nënë e dashur
uro more Baba
a ju o shokë e shoqe
Motër edhe Vëlla

o udhë e mbare o moj bije
me këngë e valle
e t´marrin ty o moj bije
nusen si sorkadhe

ref:
Hidhe moj shaminë opa
bashkë me shoqerinë hej
nusja edhe dhëndrri
si dy Yje rrinë


Ky tekst u dërgua nga Tony-bruksel


Nuk kemi video për këtë këngë.


Anton Tetaj
Publikimi: 09/10/2015


Anton Tetaj - Se Q'bijen Keto Saze
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Se Q'bijen Keto Saze".
3. Video është e këngës "Se Q'bijen Keto Saze", por nuk këndohet nga Anton Tetaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Anton Tetaj:


Komente 0