Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anton Tetaj - Agoj Drita..... Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


I
M´Agoj drita n´breg t´nji prroni
ka nis dielli me rrezu
eni shokë e ju shikjoni
delet fushes tuj gjelberu

II
Ngoj bylbylat n´kup te qellit
ka kendojshin si përherë
dhe bariu me kengë e fyllit
ia thot mirë se del Praverë

III
M´Qeli drita n´breg t´nji prroni
a po m´shihni ju Bari
merrni fyllat dhe m´kujtoni
nji shokë t´ jujin sevdali


Ky tekst u dërgua nga Anton Tetaj-tony


Nuk kemi video për këtë këngë.


Anton Tetaj
Publikimi: 11/12/2009


Anton Tetaj - Agoj Drita.....
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Agoj Drita.....".
3. Video është e këngës "Agoj Drita.....", por nuk këndohet nga Anton Tetaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Anton Tetaj:


Komente 0