Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anton Tetaj - Ah Pranvera Pranvera Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


I
Ma mirë ish mos t´ishim pa
m´ka lind dashnija n´ty /2x
mu te shkretin Fukara
si t´ia baj hiq se di /2x

ref:
Ah Pranvera Pranvera
Zoti Ty moj te Bekoftë /2x
ah Pranvera Pranvera
Emri mos tu harroftë

II
Do ta lus unë Perendinë
mos ta prishë Bukurinë
gershetin moj me tallas
sa shum arshik ke plasë

ref:
Ah Pranvera Pranvera
Zoti Ty moj te Bekoftë
ah Pranvera Pranvera
Emri mos tu harroftë

III
Ban Rahmet me ketë Arshik
mos luj me Dashnorë t´vertetë
se pa lajka e kam pas
me Zemer te kam Dashtë

ref:
Ah Pranvera Pranvera
Zoti Ty moj te Bekoftë
ah Pranvera Pranvera
Emri mos tu harroftë


Ky tekst u dërgua nga Anton Tetaj-tony


Nuk kemi video për këtë këngë.


Anton Tetaj
Publikimi: 27/07/2009


Anton Tetaj - Ah Pranvera Pranvera
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ah Pranvera Pranvera".
3. Video është e këngës "Ah Pranvera Pranvera", por nuk këndohet nga Anton Tetaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Anton Tetaj:


Komente 0