Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anton Tetaj - Jaare Nji Klyf T'artë Ta Qova Bre Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

I
Ja-a-are bre-e
Jare nji Klyf t´artë moj ta qova bre
O-o-o dhe nji letë zotëris s´ate bre
Ja-a-are bre
me lot te mi moj ta shkrova bre
E-e-e Hiq gajle per mu s´pate bre

O-o-o Hiq gajle per mu nuk pate
për mu t´mjerin boll kështu
shokt e mi o pse s´me therni
po me leni me hjek kështu

II
Ja-a-a-are bre-e
Jare si Lis me rrema po m´hapesh bre
O-o-o E s´e di se ç´mendje ke
Ja-a-are bre-e
Fort po tutna se po m´qartesh bre
E-e-e E po m´shtjen mu gjallë në dhe

O-o-o Gjallë në dhe moj unë ne rafsha
Unë o i mjeri s´di qka t´boj
prej varrit o varrit u qofsha
n´ardhsha opet djalë me t´shikju

III
Ja-a-are bre-e
Jare Si shkohet moti keshtu bre
O-o-o E gjithmonë tuj hjekun zi
Ja-a-are bre-e
jare a s´po dron qe t´vret Zoti bre
E-e-e E ty moj Bukuri

O-o-o Kur me bjen o ndermend për ty-e
ti kurgjo nuk je ka din
besa djalë o s´ti jap syt-e
edhe tut o s´i ndrroj o t´mit


Ky tekst u dërgua nga Anton Tetaj-tony


Nuk kemi video për këtë këngë.


Anton Tetaj
Publikimi: 27/07/2009


Anton Tetaj - Jaare Nji Klyf T'artë Ta Qova Bre
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jaare Nji Klyf T'artë Ta Qova Bre".
3. Video është e këngës "Jaare Nji Klyf T'artë Ta Qova Bre", por nuk këndohet nga Anton Tetaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Anton Tetaj:


Komente 0