Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anton Tetaj - Shkoj E Vij Fluturim Si Zogu Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


I
Shkoj e vij Ftutrim si Zogu
Tuj Mendu
Ndalem në Dritare Gocë
Për me t´Shikju /2x

Oh Shpirtë sa te Du
Ndal njiher e fol me mu
Jeta ime përmbas teje
ka mbaru /2x

II
Dil njihermori Gjapënush
sa te soh ne Xham
prej Merakut tend Zonjushë
Nuk di ku jam

Oh Shpirtë mbi ket Dhe
Shpirtin tim ne dore e ke
Zemra ime po te pyet
E kujna je

III
E Kujt jam ti or Djalë
Pse po m´thu
Nji Pikë Dashni qe kam ne Zemer
do ta ruj

Hajt haj Shpirti mire
Plote Gezim edhe Deshirë
Une jam Dashnorja e Jote
Naten e mire

IV
Ti kujton se i kam harru
moj Syte e Zi
ëndrrat Shpresat nuk jan zhdukë
Për Dashuri

Tërë Natën po Kendoj
Me Kitare po t´shoqëroj
Ditët e ëmbla kurr nuk mundem
T´i Harroj


Ky tekst u dërgua nga Anton Tetaj-tony


Nuk kemi video për këtë këngë.


Anton Tetaj
Publikimi: 13/12/2009


Anton Tetaj - Shkoj E Vij Fluturim Si Zogu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shkoj E Vij Fluturim Si Zogu".
3. Video është e këngës "Shkoj E Vij Fluturim Si Zogu", por nuk këndohet nga Anton Tetaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Anton Tetaj:


Komente 0