Më mbaj mend (për 1 muaj)

Antrax - Ma Morre Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Reff... 2x
E pse o Zot ti mua ma morre e pse pa sherr prej
meje e largove jeta ime më nuk ka kuptim
më mungon shum (o) babi imm

Kaci style
Unë erdha n´perendim ai u nis per boten tjeter
ni laps me plot lot kur po shkruj ne ket leter
E luti fort Allahun qe ma murr dhe ne ta run
um kujtohet sikur sot se kujtimet s´u harrun
e pse sum prite edhe pak po meniher ki shku
pata qef me pa evladin qysh u perparu qysh
edhe un si ti ni jet me trishtime e la me vaj
motren vllaun edhe nanen time
Zoti ma murr forcen tamon dhe perparimin
prej dite qe t´vorrosen nuk e gjej ma inspirimin
me marr frym rahat e koha po kalon hala qishtut
njejt e kjo jeta s´po ndryshon.
Kallxom shka me ba un tash a kthehesh apet
kallxom ku met ndihma jote a boj diqka vet
o Zot t´lutna merrum edhe mu se s´du me prit
me plot mall zemra jem shum osht tu merzit

Reff... 2x
E pse o Zot ti mua ma morre e pse pa sherr prej
meje e largove jeta ime më nuk ka kuptim
më mungon shum (o) babi imm

insect
As une e as ti kurrgjo hiq nuk dina se nuk e
qesim vetin kurr n´pozit tina n´poziten e qatina
qe kurr s´met i qet a ti e ki dikon qe t´shtyn
perpara n´jet
Shka me ba per kët shokin qe ka met pa babë
shka me ba per ata qe met per litari mu kap
se mërzia nuk o sen nese s´ndodh dishka tjeter
e veq qatëher kur je afer meje niset per bot tjeter.
E un si pa pervoj po msoj shka po ni kurrgjo
t´mir s´po shoh mu afru n´rahati sado qe osht
Allahi e Parajsa e krijume siguria n´at bot tjeter
shtimi i ksaj bote t´mallkume
E merr frym qashtu qysh ki marre perher edhe
pse tu ka bo brym t´lutna mos tu bohet terr
se jet ki perpara e familje ne kët ven
SHPIRIN PAQE E NGUSHLLIME PER BABIN O
VLLAVI JEM

Reff... 2x
E pse o Zot ti mua ma morre e pse pa sherr prej
meje e largove jeta ime më nuk ka kuptim
më mungon shum (o) babi imm

Kaci style
E dheu tu boft shtrat e une sikur hije tu bofshin
leht ato killa qe i ki permbie me ni lule n´dor
i shëtiti rrugt e mia e di se kah po shkoj pom run vet besia
se jeta ish e poshter krejt ish e rreme nuk po
vyn as parja qe e fitoj me shpin teme ai qe po
m´duhet nuk osht total hiq knej edhe pse ti je
larg meje un apet të ndjej.
Se hapin qe e boj o sigurt ti besom qysh t´ka
dasht zemra jeme babë kërrkan se don se pe
shoh n´syt e mi ni drit po m´tërhjek duhet me ba
zemren guri sepse krejt kena me dek.
Ishalla m´sheh prej naltit e sheh po t´rriten fmija
po t´lutna me zemer mos mi le keq andrrat tmia
po sikur çdo nat se kur flej jom rahat me plot
fat o baba jem un po t´ndjej si me t´pas ngat

Reff... 2x
E pse o Zot ti mua ma morre e pse pa sherr prej
meje e largove jeta ime më nuk ka kuptim
më mungon shum (o) babi imm


Ky tekst u dërgua nga Liridon Muqaku


Nuk kemi video për këtë këngë.


Antrax
Publikimi: 11/05/2013


Antrax - Ma Morre
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ma Morre".
3. Video është e këngës "Ma Morre", por nuk këndohet nga Antrax.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Antrax:


Komente 0