Më mbaj mend (për 1 muaj)

Antre - Stacioni I Fundit Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Dita me ditën janë njësoj kur nuk je ti
Nga xhami i thyer ulërin dhe fryn vetmi
Stacioni i fundit s’di të zbres apo të rri
Ta kap andaj tragjedinë e lumturinë

Të marrtë e mira s’ke mëshirë as për keq as për të mirë
Paralele rrugët tona pa takim
Të marrtë e mira je dëshirë, je kujtimi më i mirë
Ti e kuqja dhe shkëndijë e zjarrmit tim

Dhe pres të vish pa trokit në derën time
Do të jetë gjithmonë hapur po ashtu dhe zemra ime
Eja t’i gjesh ti pasojat e krimit
Gjej gjithcka që na ndodhi
Si një fund para fillimit

Kaloi shumë kohë dhe nuk u shfaqe dashuri
Zbraz edhe bosh është gjithcka që nuk prek ti
Sa herë fillova nga e para vec dështim
Krahasime qesharake pa kuptim

Të marrtë e mira s’ke mëshirë as për keq as për të mirë
Paralele rrugët tona pa takim
Të marrtë e mira je dëshirë je kujtimi më i mirë
Ti e kuqja dhe shkëndijë e zjarrmit tim

Dhe pres të vish pa trokit në derën time
Do të jetë gjithmonë hapur po ashtu dhe zemra ime
Eja t’i gjesh ti pasojat e krimit
Gjej gjithcka që na ndodhi
Si një fund para fillimit


Ky tekst u dërgua nga eldaAntre
Publikimi: 13/06/2014


Antre - Stacioni I Fundit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Stacioni I Fundit".
3. Video është e këngës "Stacioni I Fundit", por nuk këndohet nga Antre.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Antre:


Komente 0