Official Video

Top 200

Anxhela Peristeri - Si Po Jetoj


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  57

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

09/10/2015

2015-10-09T17:00:01

Pjesëmarrëse në

Netët E Klipit Shqiptar 15
Ti iken dhe koha ime aty ndalon
Cdo qelize e imja mbi emrin tend renkon
Ndihem e braktistur e vetme e pashpres,
ne cdo ikje tende un cdo her vdes
Ti vjen dhe un e di qe do te ikesh prap,
dhe ne buzeqeshjen tende un shkrihem si e ngrate
Ti thua se me do se nuk jeton dot pa mua,
por prape ti me braktis shihemi neser thua

Ref:
Si po jetoj, si po jetoj un a e di a e pyet veten ndonjehere,
ti tek ajo e un zvarritem neper dhimbje dhe hedh shpresat ne humner
Si po jetoj, sa do vazhdoj un te pranoj gjithcka qe shum po me lendon
Si do duroj, qe jeten time ajrin tim sot dikush tjeter perqafon
Si po jetoj, cdo dite me dhimbje dhe ne alkol un veten time po humbas
Te dashuroj, dhe po me vret kjo dashuri qe dot spo mundem un ta vras
Jam e semure, me dridhen duart me dhemb shpirti dhe spo di te mbijetoj
Nuk kam shpetim, jam e pazonja qe pa ty pa frymen tende te vazhdoj

Ti vjen dhe un e di qe do te ikesh prap,
dhe ne buzeqeshjen tende un shkrihem si e ngrate
Ti thua se me do se nuk jeton dot pa mua,
por prape ti me braktis shihemi neser thua
Mengjesi im me gjeti prape mbi telefon,
dy fjale nga goja jote per sot me mjaftojn
Veten te genjej se nuk jeton dot pa mua
sa her qe un lexoj mbi ekran "Te dua"

Ref:
Si po jetoj, si po jetoj un a e di a e pyet veten ndonjehere,
ti tek ajo e un zvarritem neper dhimbje dhe hedh shpresat ne humner
Si po jetoj, sa do vazhdoj un te pranoj gjithcka qe shum po me lendon
Si do duroj, qe jeten time ajrin tim sot dikush tjeter perqafon
Si po jetoj, cdo dite me dhimbje dhe ne alkol un veten time po humbas
Te dashuroj, dhe po me vret kjo dashuri qe dot spo mundem un ta vras
Jam e semure, me dridhen duart me dhemb shpirti dhe spo di te mbijetoj
Nuk kam shpetim, jam e pazonja qe pa ty pa frymen tende te vazhdoj

Si po jetoj un,si po jetoj
Nanananana


Ky tekst u dërgua nga DesiKartolina (1)

2018-06-17 10:59:04
ti iken dhe koha ime aty ndalon

Krijo Një Kartolinë

STORYMë Shumë Këngë Nga Anxhela Peristeri:

Më Shumë...