Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anxhela Peristeri - N'Tirane Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

STROFA.1:
Në Tiranen plot me zhurmë po e kërkoj,
E s’e di ku shkoj.
E po du’ si rastësisht unë t’a takoj,
Por me fat s’qëlloj.

Nganjëherë gjithçka më duket, si një lojë
E nuk e kuptoj...
Pse e dua? Pse e dua?
Mos gaboj...?
______________________________
STROFA.2:
Të lutem shoqe ti dëshiren ma plotëso.
Dil me mua sot.
Ndoshta shoh dy sytë që mendjen ma trazojnë
Diku aty në Bllok.

E nëse mbetemi të vetme përsëri,
Le t’a pimë një gotë.
E mos thuaj:
“Ta kam thënë, po lodhesh kot.”

REFRENI:
O Tiranë!
Ma baj qejfin ta takoj vetëm një herë.
T’kem arsye vetes sime t’ja pranoj
Se e dashuroj atë.

O Tiranë!
Më trego ai ku fshihet në këtë natë.
Ti tregoj se e kam pritur unë shumë gjatë
Ta përqafoj atë.
Se e dua, se e dua unë me shpirt...
______________________________
STROFA.3:
E përhumbur hallakatem dhe një ditë
Nëpër bare plot.
Nëpër njerëz depërtoj, si një muzikë
E trishtuar sot.

Po më rreh kjo zemër, si e marrë
E po endem kot.
Se e dua, se e dua unë me shpirt...

REFRENI:
O Tiranë!
Ma baj qejfin ta takoj vetëm një herë.
T’kem arsye vetes sime t’ja pranoj
Se e dashuroj atë.

O Tiranë!
Më trego ai ku fshihet në këtë natë.
Ti tregoj se e kam pritur unë shumë gjatë
Ta përqafoj atë.
Se e dua, se e dua unë me shpirt...


Ky tekst u dërgua nga  EliosshuliAnxhela Peristeri
Renditja: Top 200
Publikimi: 29/01/2022
Muzika: Anxhela Peristeri
Teksti: Anxhela Peristeri
Orkestrimi: Darko Dimitrov
Video Produksioni: Imagine Films


Anxhela Peristeri - N'Tirane
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "N'Tirane".
3. Video është e këngës "N'Tirane", por nuk këndohet nga Anxhela Peristeri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Anxhela Peristeri:


Komente 0