Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anxhela Peristeri - Kalimtar Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  9

Ëndërroja gjithë dashninë e botës me t’a dhanë;
E dy sytë e bukur me ti pa me diell e hanë;
E çuditshme si nuk munde t’paktën ti një herë ;
Të më thoje se dicka për mu ke ndjerë…

E i heshtur rrije në karrigen tënde gri,
Me cigare n’buzë, sa shumë i etur për vetmi,
Dashuroja ëndrrën që dikur në dorë ma dhe ;
S’e kuptoja se nuk ishe më atje.

Ref:
[Hooo-Ooo]
O kalimtar, je dhe ti një kalimtar,
Si të tjerët që më lanë me zemër t’vrarë;
E s’ka altar, as ktë herë nuk ka altar,
E sërish e mbylla derën duke qarë.
Se në jetën time destinohem t’jem e marrë;
Pa fat në dashuri tërhiqem zvarrë,
Mbas shpirtrave barbarë…

E sa vite kam kërkuar vetëm pak ngrohtësi;
E sa ndjenja t’bardha më në fund sërish janë nxi
S’e besoja se dhe ti do ikje me një “pse”;
Pse mbi lulen e dashnisë do hidhje dhè?
Sa më dhemb, sa më dhemb!

Ref:
[Hooo-Ooo]
O kalimtar, je dhe ti një kalimtar,
Si të tjerët që më lanë me zemër t’vrarë;
E s’ka altar, as ktë herë nuk ka altar,
E sërish e mbylla derën duke qarë.
Se në jetën time destinohem t’jem e marrë;
Pa fat në dashuri, tërhiqem zvarrë;
Mbas shpirtrave barbarë…
(2x)


Ky tekst u dërgua nga PlotmiraAnxhela Peristeri
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/09/2022
Festivali: Kënga Magjike 2022
Muzika: Kledi Bahiti
Teksti: Anxhela Peristeri


Anxhela Peristeri - Kalimtar
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kalimtar".
3. Video është e këngës "Kalimtar", por nuk këndohet nga Anxhela Peristeri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Anxhela Peristeri:


Komente 0