Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Dashurinë e Humbur

Lamtumire

Lamtumire me the
ne cepin ton , ku u puthem
tani ike diku me dike je
si arrite , te ndaheshim si mundem?

Jam kurjoze te di . .
a te mungoj ndopak
ku shkoj gjith ajo dashuri
me mungon nga inati zemra merr flak

Digjet nga zjarri fjaleve te thena
dhe ndjenave te ndara dikur
un isha qelli ti ishe hena
tani ne galaksin e madhe jemi humbur

Ti per rrugen tende une per rrugen time
lamtumire i dashur shihemi ne perkujtime.

Copyright A.D

- poezi nga Anxhelina Dervishi


- Poezia u dërgua nga Anxhelina -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet