Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anxhelina & Flori - Anash & Doja Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  18

ANASH

Anxhelina:
E braktisem dashurine
Qe patem pa mbarim
Ndoshta qe te dy menduam
Pak per ne
Dhe e lam te ikte
Te na ikte pa drejtim
Se diku tjeter do ta gjenim ne

Flori:
Ne te dy ishim ata
Qe jeten nuk ia dham askujt
Ne te dy e meritonim vet
Nuk e di a vlen
Njesoj edhe per ty kjo qe ndjej une
Pergjigjen nuk e gjej

Refreni:
A m'ke menu
A m'ke harru
A m'ke lon anash vetem mu
A t'ndodh dhe ty
Si mu naj here
Me pi naj got
E mos me majt dot
A m'ke menu
A m'ke harru
A m'ke lon anash vetem mu
S'di kush nga ne
Te dy ka dasht
T'mos jemi bashk
T'mos jemi bashk

Anxhelina:
E rikthej memorien time
Une ne ç'do moment
Dhe e ndjej
Sikur po me ndodh tani
E shoh veten time
Per ty sa shume paskam ndjer
Te shoh ty
Si me doje ti

Flori:
Ne te dy ishim ata
Qe jeten nuk ia dham askujt
Ne te dy e meritonim vet
Nuk e di a vlen
Njesoj edhe per ty kjo qe ndjej une
Pergjigjen nuk e gjej

Refreni:
A m'ke menu
A m'ke harru
A m'ke lon anash vetem mu
A t'ndodh dhe ty
Si mu naj here
Me pi naj got
E mos me majt dot
A m'ke menu
A m'ke harru
A m'ke lon anash vetem mu
S'di kush nga ne
Te dy ka dasht
T'mos jemi bashk
T'mos jemi bashk

S'ki me ik
S'ki me ik
Kurr nga menimet e mija
Edhe nga ajo dashnia
Qe kena jetu bashk

DOJA

Ti je gjithçka une doja
Ti je gjithçka une doja
Se ti je gjithçka une doja

Anxhelina:
N'rrugen pa drejtim
M'ke lon
Jeten tende po vazhdon
E ti pa e menu
Nga vetja me ke largu
Dhe une vazhdoj pyes
Dhe une vazhdoj te pyes
A do dalim neser
Si ne nje kohe tjeter
Mbremjet dhe mengjeset
S'do ishin si sot
Po t'kem afer neser
Do ma shtoje jeten
Pika ime e dobet
Pika ime e fort

Ti je gjithçka une doja
Ti je gjithçka une doja
Se ti je gjithçka une doja

Flori:
Nuk di sesi ke imagjinu
Me pa veten pa mu
Me pa veten pa mu
Krahet e dashnis kur m'i ke shkul
Se mendove dy here
Si kam me u rrezu
S'paskam qen ne vena
Sikur vet m'ke thon
S'paskam qen dashnia
Qe kudo ty te rrethon
S'paskam qen une brenda
Brenda trupit tend
As ne cep te zemres
Nuk me gjete vend

Ti je gjithçka une doja
Ti je gjithçka une doja
Se ti je gjithçka une doja

Flori:
Po t'kem afer neser
Si ne nje kohe tjeter
Mbremjet dhe mengjeset
S'do ishin si sot
Po t'kem afer neser
Do ma shtoje jeten
Pika ime e dobet
Pika ime e fort

Ti je gjithçka une doja
Ti je gjithçka une doja
Se ti je gjithçka une doja


Ky tekst u dërgua nga KristinaAnxhelina Hadergjonaj & Flori Mumajesi
Renditja: Top 200
Publikimi: 02/12/2021
Festivali: Netët E Klipit Shqiptar 22
Muzika: Flori Mumajesi
Teksti: Flori Mumajesi
Video Produksioni: Imagine Films
00:00 - Anash
03:18 - Doja
Produksioni: Threedots ProductionAnxhelina & Flori - Anash & Doja
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Anash & Doja".
3. Video është e këngës "Anash & Doja", por nuk këndohet nga Anxhelina & Flori.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

1

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Anxhelina Hadergjonaj:


Komente 0